Zapytanie ws. Raportu Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych z kontroli wdrażania PO KL na Dolnym Śląsku

Prof. Ryszard Legutko złożył zapytanie do Komisji Europejskiej w sprawie raportu europejskiego urzędu ds. zwalczania nadużyć finansowych z kontroli wdrażania PO KL na Dolnym Śląsku. Proszę kliknąć w tytuł aktualności, aby przeczytać treść zapytania.

Treść zapytania

W dniu 1 czerwca 2012 r. Europejski Urząd ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych (OLAF) przedstawił raport z kontroli wdrażania funduszy UE w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na Dolnym Śląsku. Według doniesień medialnych OLAF po wykazaniu nieprawidłowości zarekomendował Komisji Europejskiej zażądanie zwrotu od Polski kwoty 47 mln euro. Nieprawidłowości dotyczą roku 2008.

W związku z powyższym proszę o odpowiedź na następujące pytania:

– jakie działania powinien podjąć Rząd Polski i Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, aby uniknąć zwrotu do budżetu UE dotacji w kwocie 47 mln euro?

– kto wg raportu Europejskiego Urzędu ds. Zwalczania Nadużyć Finansowych winny jest zaniedbań?

– jakie są główne przyczyny powstałych nieprawidłowości wskazanych w raporcie?

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!