Zapytanie ws. dyskryminacji Polaków na rynku pracy Unii Europejskiej

Prof. Ryszard Legutko złożył zapytanie skierowane do Komisji Europejskiej ws. dyskryminacji Polaków na rynku Unii Europejskiej.

Treść zapytania :

Art. 45 traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej mówi o fundamentalnych swobodach UE,

w tym swobodzie przepływu osób. Uzupełnieniem art. 45 jest dyrektywa o prawie obywateli Unii
i członków oraz ich rodzin do swobodnego przemieszczania się i pobytu na terytorium państw członkowskich.

Niestety to fundamentalne prawo jest coraz częściej podważane przez polityków poszczególnych państw Unii Europejskiej; i tak 9 września br. na wniosek holenderskiego ministerstwa pracy

i polityki społecznej ma odbyć się szczyt na którym będą poszukiwane rozwiązania mające na celu ograniczenie możliwości zatrudniania obywateli Unii Europejskiej pochodzących z części wschodniej wspólnoty.

Te zinstytucjonalizowane działania realizowane w Holandii przez lewicową Partię Pracy niestety nie są odosobnione. Podobne działania cechujące się niechęcią do obywateli Polski są prowadzone przez Partię Pracy w Wielkiej Brytanii, o czym głośno było na Wyspach na początku sierpnia br., kiedy politycy tej partii skrytykowali brytyjskie sieci handlowe za przyjęcie do pracy 800 polskich pracowników.

W związku z powyższym zwracam się  z pytaniem:

Jakie działania zamierza podjąć Komisja Europejska w obronie art. 45 traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej?

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!