Zapytanie do Komisji Europejskiej ws. szczepienia przeciw chorobom zakaźnym

Prof. Ryszard Legutko złożył zapytanie do Komisji Europejskiej w sprawie szczepienia przeciw chorobom zakaźnym.

treść zapytania

Od pewnego czasu toczy się dyskusja nad ilością szczepień, którym są poddawani mieszkańcy Europy. Wiadomym jest, że szczepienia mają służyć zapobieganiu chorobom zakaźnym, jednakże trzeba zwrócić uwagę na to, że pojawiają się również głosy, iż niektóre ze szczepień nie powodują zwiększenia odporności na choroby; a moda na szczepienia wynika z działalności koncernów medycznych. Niepokój budzi to, że według niektórych ekspertów szczepienia mogą prowadzić do poważnych komplikacji w przypadku wystąpienia skutków ubocznych.

Dyskusja na temat szczepień powinna toczyć się w gronie ekspertów zajmujących się tematyką szczepień, jednakże nie rozstrzygając, która ze stron sporu ma rację, chciałbym zadać następujące pytania Komisji Europejskiej:

–  w jakim stopniu przepisy Unii Europejskiej regulują kwestie związane z przymusem szczepień dla obywateli państw członkowskich?

– czy Unia Europejska monitoruje dane dotyczące ilości osób, które co  roku zapadają na choroby po zastosowaniu szczepionek?

– czy Unia Europejska posiada przepisy, które umożliwiają osobom poszkodowanym przez skutki uboczne szczepionek uzyskanie odszkodowań od koncernów farmaceutycznych?

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!