Zaproszenie na konferencję „Miedź – perspektywy dla Polski i Dolnego Śląska”

Prof. Ryszard Legutko zaprasza na konferencję „Miedź – perspektywy dla Polski i Dolnego Śląska”, która odbędzie się 5 grudnia 2011 r. w godz.12.00 – 16.00 w Legnicy w hotelu Qubus przy ul. Skarbowej 2. Więcej informacji na stronie www.wspolnesprawy.pl

Mam zaszczyt i przyjemność zaprosić Państwa na konferencję naukową „Miedź – perspektywy dla Polski i Dolnego Śląska”.

Konferencja ta inauguruje cykl spotkań poświęconych strategicznym zagadnieniom rozwoju Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Spotkania odbywać się będą pod szyldem Instytutu Wspólne Sprawy.

Jestem przekonany, o potrzebie zaangażowania się tę ideę przez różne środowiska eksperckie. Tematy obecnej oraz przyszłych konferencji z cyklu „Wspólne sprawy”, które planuję zorganizować w ciągu najbliższych lat, skupiaćsię będą wokół zagadnień ściśle merytorycznych, których korzystnego rozwiązania domaga się racja stanu.

Obserwując codzienną praktykę polityczną w Polsce można odnieść wrażenie, że właśnie najważniejsze cele liczą się w mniejszym stopniu. Chęć przeciwstawienia się tej praktyce jest moim głównym motywem, którym kierowałem się przy powołaniu Instytutu Wspólne Sprawy.

Mam nadzieję, że dyskusja na konferencji zaowocuje listą wniosków, oczekiwań i postulatów, których adresatami będą rząd, posłowie i senatorowie, władze samorządowe, władze spółki, a także przedstawiciele Polski w Parlamencie Europejskim. Mam także nadzieję, że wypracowane wspólnie postulaty trafią do właściwych adresatów i zostaną przez nich wykorzystane dla naszego wspólnego dobra.

Prof. Ryszard Legutko

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!