„To jest niezwykła arogancja”. Ryszard Legutko o publikacji redaktora naczelnego „Die Welt”

– Redaktor naczelny „Die Welt” powinien usłyszeć odpowiedź. Ale nie od prezydenta Andrzeja Dudy, do którego tekst jest adresowany, ale może od dziennikarzy, intelektualistów. To zaczyna być nieznośne – powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Legutko, europoseł PiS, odnosząc się do komentarza redaktora naczelnego niemieckiego dziennika.

W opublikowanym w niedzielę wieczorem komentarzu redaktor naczelny „Die Welt” wyraził oburzenie wobec „propagandy prezydenta Andrzeja Dudy”, kierowanej przeciw grupie WELT i wydawnictwu Axel Springer.

„Wróćmy szybko do cywilizowanego dyskursu. Chcielibyśmy z panem o tym porozmawiać, panie prezydencie Duda” – napisał. 

Odpowiedź Ryszarda Legutko

Do publikacji niemieckiego dziennika odniósł się w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Legutko, europoseł PiS. 

– To jest niezwykła arogancja. Spora część polityków i opinii publicznej w Niemczech ma stosunek niezwykle protekcjonalny do Polski i Polaków – ocenił. 

– Niemcy są krajem, w którym panuje monopol praktycznie jednego zestawu opinii. Tam nie ma czegoś takiego jak zróżnicowanie. Kto się różni, ten natychmiast jest piętnowany – dodał.

„Mieliśmy liczne przypadki wtrącania się niemieckich wydawców w politykę polską”

Według niego redaktor „DW” powinien usłyszeć odpowiedź. – Ale nie od prezydenta Andrzeja Dudy, do którego tekst jest adresowany, ale może od dziennikarzy, intelektualistów. To zaczyna być nieznośne –  kontynuował europoseł PiS. 

– Mieliśmy liczne przypadki wtrącania się niemieckich wydawców w politykę polską i w strukturę medialną w Polsce – podsumował Legutko.

Źródło : portal Polskie Radio

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!