Sprawa zwolnień w fabryce Chung Hong dotarła do Parlamentu Europejskiego

Europoseł Ryszard Legutko interweniuje w Brukseli w sprawie zwolnień w firmie Chung Hong Electronics z Biskupic Podgórnych. Legutko napisał w tej sprawie do Europejskiego Komitetu Ekonomiczno – Spolecznego, który zajmuje się m.in sprawami pracowniczymi. – Sprawa zwolnień w chińskiej fabryce znajdującej się na terenie UE powinna zostac dogłębnie przeanalizowana – napisał Legutko.

Przypomnijmy, że od kilkunastu dni w Chung Hong Electronics (to producent podzespołów do telewizorów) trwa konflikt na linii pracownicy – pracodawca. Zaostrzył się on po tym, gdy z pracy zwolniono Krzysztofa Gazdę, szefa związkowców w fabryce. Murem stanęła za nim część pracowników i w ubiegłym tygodniu niemal z nich 30 dostało wypowiedzenia. Pracownicy zapowiadają kolejne protesty pod fabryką. 

Zainteresowanie polityków tą sprawą jest coraz większe. Wczoraj z pełnomomocnikiem zarządu firmy rozmawiał były przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski, a dzień wcześniej wicemarszałek Sejmu z Ruchu Palikota Wanda Nowicka.

Autor artykułu : Magdalena Kozioł

źródło : Gazeta Wrocławska, 18 lipca 2012 r. 

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!