Ryszard Legutko został członkiem Rady Programowej kandydata PiS na Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich przedstawił swoją Radę Programową. W jej skład weszli znani naukowcy i politycy. – Dziś prezentujemy Radę Programową, która jest częścią sztabu. Nie ma ona jednak zamkniętego charakteru – oznajmił Andrzej Duda.

Pomagać i doradzać Andrzejowi Dudzie mają m.in. Jarosław Gowin i Zbigniew Ziobro. Natomiast koordynatorem prac Rady Programowej będzie Mirosława Stachowiak-Różecka, która w wyborach samorządowych do ostatniej chwili toczyła z Rafałem Dutkiewiczem zacięty bój o urząd prezydenta miasta.

– To ta osoba, która wywołała dreszcze obecnego prezydenta Wrocławia, który do ostatniej chwili musiał walczyć, czego się pewnie nie spodziewał. Uzyskała w ostatnich wyborach świetny wynik. Było to zaskoczenie dla całej Polski, bo nikt się tego nie spodziewał i nie była szeroko znana – przedstawiał szefową swojej Rady Programowej Andrzej Duda.

Ponadto w skład gremium przygotowującego program i kampanię w walce o urząd prezydenta RP weszli również naukowcy:

prof. Krystyna Iglicka-Okólska – demograf, profesor nauk ekonomicznych, rektor Uczelni Łazarskiego, polityk, wiceprezes Polski Razem. Jest przewodniczącą Zespołu ds. Imigracji oraz Migracji Powrotnych i Imigracji przy Rzeczniku Praw Obywatelskich V i VI kadencji.

prof. Józefa Hrynkiewicz – socjolog, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki, posłanka na Sejm VII kadencji. Współpracowała m.in. z Instytutem Spraw Publicznych (od 2000), Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (m.in. jako członkini rady nadzorczej ZUS), Biurem Studiów i Ekspertyz Kancelarii Sejmu RP (w latach 1991–1995), Kancelarią Senatu RP (od 1990). W latach 1992–1993 była doradcą rządowym ds. polityki społecznej, w latach 1994–1996 pełniła funkcję sekretarza rady nadzorczej Polskiego Radia. Od 1997 do 2002 była członkinią i wiceprzewodniczącą Rady Społeczno-Ekonomicznej przy Rządowym Centrum Studiów Strategicznych, a od 2006 do 2008 dyrektorem Krajowej Szkoły Administracji Publicznej.

Prof. Piotr Gliński – socjolog, profesor, wykładowca akademicki, ekolog i polityk, w latach 2005–2011 przewodniczący Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.

prof. Zdzisław Krasnodębski – socjolog, filozof społeczny, publicysta, doktor habilitowany nauk humanistycznych, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. W 2005 był członkiem honorowego komitetu poparcia Lecha Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich. Od 2007 do 2009 był członkiem Rady Służby Publicznej przy Prezesie Rady Ministrów. W 2014 został członkiem rady programowej Prawa i Sprawiedliwości.

prof. Ryszard Legutko – polski naukowiec i polityk, profesor filozofii, publicysta, autor książek o tematyce społeczno-politycznej, tłumacz i komentator dzieł Platona, senator i wicemarszałek Senatu VI kadencji, przez trzy miesiące w 2007 minister edukacji narodowej, były sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, poseł do Parlamentu Europejskiego VII i VIII kadencji.

prof. Jerzy Żyżyński – ekonomista, profesor nauk ekonomicznych, poseł na Sejm VII kadencji.
 
– Naukowcy będą służyli fachową radą opartą na wielkim doświadczeniu naukowym i życiowym . To wielkie wsparcie w postaci niezwykle korzystnej w kampanii mieszanki wiedzy naukowej, doświadczenia a także i polityki da bardzo dobre efekty – zapewniał na konferencji prasowej Andrzej Duda.

Podobnego zdania była kierująca Radą Programową Mirosława Stachowiak-Różecka.

– Jestem zaszczycona, że będę w tak zacnym gronie wspierać kampanię przyszłego prezydenta RP. Mam nadzieję, że wspólnie dzięki naszemu doświadczeniu, kompetencjom, wiedzy, skutecznie poprowadzimy Andrzeja Dudę do zwycięstwa. My – działacze partyjni, a przede wszystkim wyborcy sprawią, że w maju będziemy świętować zwycięstwo i dobrą zmianę dla Polski – mówiła Stachowiak-Różecka.

Źródło : Portal Niezależna.pl

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!