Ryszard Legutko współprzewodniczącym Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

Podczas dzisiejszego posiedzenia Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (EKR) podjęto decyzję o wyborze szefa delegacji PiS w PE Ryszarda Legutki na współprzewodniczącego EKR. To jedyny Polak piastujący funkcję lidera grupy politycznej w obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego. Drugim współprzewodniczącym pozostał Syed Kamall.

Decyzja o wyborze Ryszarda Legutki jest związana z toczącymi się negocjacjami ws. Brexitu. Delegacja Prawa i Sprawiedliwości jest po Brytyjczykach drugą co do wielkości delegacją w Grupie EKR. Polsko-brytyjskie współprzewodnictwo w Grupie ma wzmocnić mandat EKR w procesie negocjacji a także przed zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego.

„Traktuję ten wybór jako wyraz zaufania ze strony członków grupy politycznej a także uznania dla pracy delegacji PiS jak również dla wysokiej pozycji tej partii w naszej rodzinie politycznej i życiu politycznym Europy. Liczę, że grupa EKR utrzyma swoją silną pozycję w Parlamencie Europejskim a w kolejnej kadencji stanie się główną polityczną siłą eurorealistyczną w PE” – powiedział Ryszard Legutko.

„Wybór prof. Legutki to niewątpliwie sukces PiS i kolejny dowód na to, że twierdzenia o rzekomej izolacji PiS na forum UE to mrzonki. Delegacja Prawa i Sprawiedliwości cieszy się olbrzymim zaufaniem w grupie EKR, o czym świadczy zdecydowane poparcie udzielone dziś prof. Legutce. To ważny sygnał i wzmocnienie grupy przed wyborami do PE w 2019 roku” – ocenił Tomasz Poręba.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!