Ryszard Legutko – Wiceprzewodniczącym Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów

W dniu 8 marca w Parlamencie Europejskim, odbyło się głosowanie na Przewodniczącego Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Przewodniczącym został Jan Zahradil. Natomiast Prof. Ryszard Legutko został wiceprzewodniczącym grupy EKR.

W wyniku przeprowadzonych rozmów i negocjacji przed głosowaniem między delegacjami ustalono, że Przewodniczący Polskiej Delegacji Grupy Europejskich Konserwatystów w Parlamencie Europejskim Ryszard Legutko otrzyma funkcję Wiceprzewodniczącego Grupy EKR.

Ustalono również, że jeden z kandydatów Prawa i Sprawiedliwości będzie kandydatem Grupy EKR na Wiceprzewodniczącego do Parlamentu Europejskiego, jednocześnie Członkiem Biura PE. W związku z powyższym Prof. Ryszard Legutko zrezygnował z ubiegania się o funkcję Przewodniczącego.

„Nasza delegacja uzyskała to, na czym nam zależało. Przez drugą część kadencji, przez dwa i pół roku, będziemy mieli wiceprzewodniczącego Parlamentu i wiceszefa grupy.”- Powiedział Ryszard Legutko.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!