Ryszard Legutko wiceprzewodniczącym Grupy EKR

Eurodeputowany PiS, profesor Ryszard Legutko został wiceprzewodniczącym grupy konserwatystów i reformatorów w Parlamencie Europejskim.

Nowe władze Grupy oraz jej kandydatów na przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego wyłoniono podczas dzisiajeszego konstytutywnego posiedzenia Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (ECR). Przyjęto także nowe delegacje, w tym niemiecką Alternative für Deutschland (AfD).

Nowym przewodniczącym Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów został Brytyjczyk Syed Kamall, zaś jego pierwszym zastępcą szef delegacji PiS w PE Ryszard Legutko. Stanowiska wiceprzewodniczących objęli także Grek Notis Marias i Brytyjczyk Geoffrey van Orden.

Podczas spotkania Grupa zarekomendowała również kandydatów na stanowiska przewodniczącego i wiceprzewodniczącego PE – zostali nimi odpowiednio Sajjad Karim i Ryszard Czarnecki.

Mamy szansę na szóstego w historii polskiego wiceprzewodniczącego PE a drugiego z ramienia PiS. Mam nadzieję, że będzie to instrument promowania nie tylko wartości konserwatywnych, ale również naszego interesu narodowego

— powiedział Ryszard Czarnecki.

Grupa EKR zdecydowała także o przyjęciu nowych członków, w tym niemieckiej AfD. W rezultacie Grupa liczy obecnie 63 posłów i jest trzecią siłą w Parlamencie Europejskim.

Polska delegacja zgłaszała zastrzeżenia w sprawie AfD, ale szanujemy demokratyczny werdykt większości

— powiedział Ryszard Legutko.

Dzisiejsze posiedzenie pokazało, że rośnie grupa eurorealistów i wzrost liczebny tej grupy traktujemy jako ważne wydarzenie

— dodał europoseł PiS.


BPEGKiR/PiS

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!