Ryszard Legutko w TVP Info

– Gender to jest ideologiczna zaraza. To nie jest nauka. To jest cały wielki przemysł międzynarodowy. Zgarniają kupę kasy z Komisji Europejskiej, zewsząd. Interes się kręci. Mamy do czynienia z bardzo prostą, by nie powiedzieć prostacką ideologią – tak prof. Ryszard Legutko, kandydat PiS do Parlamentu Europejskiego mówił o tzw. ideologii gender w TVP Info.

Prof. Ryszard Legutko pytany czy podtrzymuje swoje słowa, że „gender to zaraza”, nie tylko powtórzył je, ale przeszedł do kontrataku: – Tak naprawdę mamy do czynienia z bardzo prostą, by nie powiedzieć prostacką ideologią, która, tak jak każda ideologia – zresztą wyrosła na gruncie marksizmu – zmierza do tego, żeby bardzo szczegółowo kontrolować życie ludzkie, myśli ludzkie, słowa, wychowanie dzieci – wyjaśniał.

I dodał: – Ci wszyscy genderowcy to są ludzie, którzy są bardzo agresywni.

„ Zmierza do tego, żeby bardzo szczegółowo kontrolować życie ludzkie, myśli ludzkie, słowa, wychowanie dzieci ”
„Interes się kręci”

Na pytanie, czy nie sądzi, że gender to nauka, Legutko przerwał Janowi Ordyńskiemu: – Niech pan mnie nie rozśmiesza, to nie jest żadna nauka – mówił.

– Jest kilka kryteriów naukowości. Ale jednym z takich podstawowych kryteriów jest to, że człowiek prowadzi badania i właściwie nie wie, dokąd go te badania zaprowadzą. Natomiast z tymi genderystami jest jak z marksistami. Już na samym początku wiadomo, dokąd ich to zaprowadzi. Oni już te konkluzje znają, niezależnie czy się będą zajmować Henrykiem Sienkiewiczem, czy Homerem, czy plemnikami. Zawsze wyjdzie na to samo! – przekonywał.

Zdaniem profesora gender to „jest cały wielki przemysł międzynarodowy”. – Zgarniają kupę kasy z komisji Europejskiej, zewsząd. Interes się kręci. Oni chcą zmieniać świat – dodał.

Źródło : portal TVP Info

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!