Ryszard Legutko w Telewizji Republika

– Prezydent Bronisław Komorowski i inni przedstawiciele władzy, tzw. eksperci, którzy w trakcie procesu wyborczego przesądzają o ważności wyborów i wszyscy ci, którzy umniejszają niebywały skandal, jakim był przebieg tych wyborów, to szkodniki, które działają na szkodę Polski – mówił w Telewizji Republika europoseł PiS prof. Ryszard Legutko.

A hersztem tego układu jest Platforma Obywatelska – stwierdził poseł do Parlamentu Europejskiego. – Czy nie można w Polsce kierować się dobrem państwa? Czy interesy partyjne muszą być najważniejsze? Czy z prawdą, że państwo jest w stanie rozkładu, nie można docierać do opinii publicznej? – pytał prof. Legutko i dodawał: „W każdym innym państwie demokratycznym takie skandale wokół liczenia głosów stałyby się powodem do ogólnonarodowej mobilizacji do zmian”.

Prof. Legutko uczestniczył dziś w PE w wysłuchaniu publicznym w sprawie nieprawidłowości podczas wyborów samorządowych w Polsce. O ile sam był jednym z panelistów, o tyle na sali zasiadło wielu eurodeputowanych z innych unijnych krajów.

– Widziałem w ich oczach dwa rodzaje zdziwienia – powiedział prof. Legutko. – Pierwsze na wieść, że podczas tych wyborów ok. 20 proc. głosów uznano za nieważne. Drugie wywołuje to, że rząd polski w sprawie nieprawidłowości wyborczych nic nie robi, a wręcz wypowiada się uspokajająco, zapewnia, że wszystko przebiegło zgodnie z prawem – wyjaśnił.

Prof. Legutku widzi ogromną ignorancję instytucji europejskich dotyczącą spraw polskich. – Borykamy się z barierą niewiedzy o Polsce – zarówno w sprawie wyborów, jak i Smoleńska, wolności mediów i szykan wobec dziennikarzy. Naszym podstawowy zadaniem jest zatem przełamanie tej ignorancji w UE – powiedział.

WYSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY MICHAŁA RACHONIA Z PROF. RYSZARDEM LEGUTKĄ

                                                 Otwórz link

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!