Ryszard Legutko dla „TV Republika”

Nie ma tak naprawdę żadnych podstaw prawnych, poza tym, że członkowie Rady Europejskiej, zdeklarowali się na przyjęcie pewnej części uchodźców, ale sytuacja się zmieniła – zmienił się w Polsce rząd, nastroje i nie ma przyzwolenia na przyjecie uchodźców, imigrantów – mówił w Telewizji Republika eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

Gościem „Wolnych Głosów” był prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

Komisja Europejska rozpoczyna postępowanie przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom. Chodzi o kary za nieprzyjmowanie obowiązkowych kwot uchodźców, na które zgodę wyraził rząd Ewy Kopacz.

– Nie ma tak naprawdę żadnych podstaw prawnych, poza tym, że członkowie Rady Europejskiej, zdeklarowali się na przyjęcie pewnej części uchodźców, ale sytuacja się zmieniła – zmienił się w Polsce rząd, nastroje i nie ma przyzwolenia na przyjecie uchodźców, imigrantów – mówił prof. Legutko. – Pytanie jest tylko takie, jak daleko Komisja Europejska może zajść, ignorując to, ze nie ma takich podstaw prawnych? Żadna siła nie może nas zmusić do przyjęcia imigrantów, jeśli polski rząd się na to nie zgodzi – dodał eurodeputowany.

Źródło: Telewizja Republika

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!