Ryszard Legutko dla „Polskiego Radia”

Zastanawia mnie i smuci dewastacja sceny publicznej, którą dokonują sędziowie, prawnicy, profesorowie i intelektualiści, którzy mówią o terrorze. Jakaś furia ich ogarnęła i nie są w stanie panować nad swoimi umysłami – komentuje prof. Ryszard Legutko.

Europoseł PiS odniósł się do wydarzeń wokół Sądu Najwyższego. – Konstytucja przewiduje możliwość odwołania sędziów w przypadku zmiany ustroju sądów, a ustawa reguluje przejście w stan spoczynku sędziów, po osiągnięciu wieku emerytalnego – mówił Ryszard Legutko. Jak zauważył opinie na ten temat wyrażane w niektórych mediach, mają swoje odzwierciedlenie w Parlamencie Europejskim. – Fałsz wielokrotnie powtarzany, bywa skuteczny – dodał.

Prof. Ryszard Legutko uważa, że w Europie Zachodniej zdarzają się przypadki cenzury czy łamania praw wolności słowa oraz szykany wobec dziennikarzy, jednak wnioski w tej sprawie upadają już na etapie wstępnym. Odniósł się w ten sposób m.in. do ocenzurowanej w PE wystawy o Józefie Piłsudskim. – Nie było zgody, to wszystko jest niejasne, nic nie ma na piśmie. W Parlamencie Europejskim jest cenzura i nie pierwszy raz tak się dzieje – mówił Europoseł PiS.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!