Ryszard Legutko był gościem „Trójka – Polskie Radio”

– Świat zmierza w niedobrą stronę. Czasem jest przechył ku dobremu, ale ogólnie nie jest dobrze – mówi profesor Ryszard Legutko, gość audycji „Cogito ergo…”.

– Żyjemy w dziwnych czasach. Z jednej strony wydaje się, że to najlepszy z możliwych światów, ale z drugiej strony mamy smutek egzystencjalny, a współczesny człowiek jest nieszczęśliwy – twierdzi rozmówca Macieja Pawlickiego.

Prof. Ryszard Legutko jest wykładowcą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Specjalizuje się w filozofii politycznej i społecznej, filozofii starożytnej oraz historii filozofii. W latach 80. redagował w Krakowie podziemne czasopismo „Arka”. Obecnie publikuje m.in. w „Rzeczpospolitej”, „Gazecie Polskiej”, „Gazecie Polskiej Codziennie”, „wSieci”, „Do Rzeczy”, „Naszym Dzienniku” i angielskim „Critical Review”. Jest również autorem takich książek jak: „Tolerancja. Rzecz o surowym państwie, prawie natury, miłości i sumieniu” (Nagroda Ministra Edukacji Narodowej), „Etyka absolutna i społeczeństwo otwarte” (Nagroda im. Andrzeja Kijowskiego), czy „Triumf człowieka pospolitego”.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w trakcie której usłyszeliśmy również „Grande Valse Brilliante” Ewy Dymarczyk w wykonaniu Krzysztofa Napiórkowskiego.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!