Rezolucja PE w sprawie stanu rosyjskiej demokracji i zwrotu wraku samolotu Tu-154M

Parlament Europejski zaniepokojony stanem rosyjskiej demokracji. Eurodeputowani przyjęli wspólną rezolucję w tej sprawie. Zawiera ona też apel do władz Rosji o zwrot Polsce wraku samolotu Tu-154M.

W rezolucji Parlament Europejski podkreśla, że zabójstwo Borysa Niemcowa jest najbardziej znaczącym morderstwem politycznym w najnowszej historii Rosji. Wpisuje się w szereg zabójstw dokonanych w tym kraju z pobudek politycznych.

Za zaistniałą sytuację europosłowie obciążają rosyjskie władze, podsycające atmosferę nienawiści wobec opozycji i społeczeństwa obywatelskiego. Wzywają do przeprowadzenia międzynarodowego śledztwa w celu ujawnienia zleceniodawców morderstwa.

Na wniosek frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, w której zasiadają posłowie PiS, w rezolucji zawarto też apel do władz rosyjskich o natychmiastowy zwrot wraku prezydenckiego samolotu.

W katastrofie 10 kwietnia 2010 roku zginął prezydent Lech Kaczyński i 95 towarzyszących mu osób.

(RZ)

Źródło : portal Onet.pl

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!