Rajd rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich dotarł na Wawel

Punktualnie o godz. 12 rajd rowerowy im. Lecha i Marii Kaczyńskich i 94 ofiar katastrofy smoleńskiej dotarł na krakowski Wawel. Przyjaciele śp. prezydenta, uczestnicy rajdu, oddali hołd Parze Prezydenckiej w wawelskiej Krypcie pod Wieżą Srebrnych Dzwonów Bazyliki Archikatedralnej pw. św. Stanisława BM i św. Wacława na Wawelu.

Przez siedem dni na rowerach przemierzyli trasę o długości blisko 500 km z Warszawy do Krakowa. Rajd poza upamiętnieniem pary prezydenckiej i pozostałych ofiar katastrofy ma również przypominać społeczności lokalnej o wizytach składanych w poszczególnych miejscach przez prezydenta Kaczyńskiego. Stąd trasa rajdu przebiegała przez Maciejowice, Radom, Kielce, Skarżysko-Kamienną, Jędrzejów, Olkusz i Chrzanów

W piątek, 18 kwietnia w rocznicę pogrzebu pary prezydenckiej, uczestnicy rajdu modlili się przy grobie śp. Lecha i Marii Kaczyńskiej razem ze współpracownikami i przyjaciółmi prezydenta, posłami Prawa i Sprawiedliwości: Maciejem Łopińskim, Andrzejem Dudą oraz europosłem Ryszardem Legutko.

Uczestnikami rajdu są samorządowcy: Marcin Wierzchowski, Michał Grodzki, Zbigniew Chmiel, Adam Niedziałek Radosław Dec, Andrzej Rostek, Radosław Korzeniewski, Wojciech Ołdakowski, Wacław Klemp, Kamil Bączyk, Kacper Siwik oraz Joanna Wieczorek.

Źródło : Gazeta Krakowska, wydanie z dnia 18 kwietnia 2014 r.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!