Protest do Rządu RP w sprawie odpłatności za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia

W biurze Prof. Ryszarda Legutki mogą Państwo złożyć podpis poparcia pod apelem do Rządu RP o podjęcie działań, które doprowadzą do zaniechania poboru opłat za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia. Poniżej znajduje się arkusz do zbierania podpisów, który można wydrukować (proszę kliknąć w tytuł aktualności).

Mieszkańcy Województwa Dolnośląskiego, w tym w sposób szczególny mieszkańcy Wrocławia, z niecierpliwością czekali na zakończenie budowy Autostradowej Obwodnicy Wrocławia. Jednak po opublikowaniu projektu rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury dotyczącego odpłatności za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia okazuje się, że zakończenie budowy nie rozwiąże żadnego z dotychczasowych problemów komunikacyjnych województwa.

W ostatnich dniach, mimo licznych wcześniejszych zapewnień ze strony członków Rządu RP, okazało się, że przejazd AOW będzie płatny dla samochodów ciężarowych oraz dla znacznej części samochodów osobowych. Bezpłatny przejazd tą niezwykle istotną dla mieszkańców Dolnego Śląska trasą obiecał m.in. w dniu 15 listopada 2010 r.

Premier Donald Tusk. Jednak najnowszy projekt rozporządzenia Ministerstwa Infrastruktury nie pozostawia złudzeń, że Premier nie dotrzymał obietnicy złożonej Dolnoślązakom. Autostradowa Obwodnica Wrocławia ma przede wszystkim wyprowadzić ruch tranzytowy z Wrocławia, dlatego też ten odcinek drogi należy potraktować w sposób szczególny.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że płatna obwodnica nie spełni pokładanych w niej nadziei.  W związku z powyższym zasadne jest, aby Rząd Rzeczpospolitej Polskiej wycofał się z błędnej decyzji o odpłatności za przejazd Autostradową Obwodnicą Wrocławia.

Zebrane podpisy wg formularza z załącznika prosimy o przekazywanie do Biura Europejskiego Prof. Ryszarda Legutki  na pl. Solnym 14 we Wrocławiu III p. Podpisy można również składać osobiście w biurze we Wrocławiu od godz. 9.00 do 15.00 od poniedziałku do piątku.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!