Propozycje Komisji Europejskiej dotyczące reformy Wspólnej Polityki Rolnej

W Biurze Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu odbyła się telekonferencja komisarza ds. rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich – Daciana Ciolosa. Tematem była reforma Wspólnej Polityki Rolnej UE po roku 2013. Prof. Ryszarda Legutkę podczas spotkania reprezentował dyrektor biura Paweł Hreniak.

Prace legislacyjne nad przedstawionym projektem trafią pod obrady Parlamentu Europejskiego w bieżącym roku.

Janusz Wojciechowski, eurodeputowany ECR oraz Wiceprzewodniczący Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Parlamencie Europejskim skomentował przedstawione propozycje jako niezgodne z celami UE zawartymi w Traktacie Lizbońskim.

„Komisja nie zrobiła wystarczającego kroku w kierunku zapewnienia sprawiedliwej dystrybucji płatności bezpośrednich między państwami członkowskimi. W dalszym ciągu utrzymana ma być nierówność dopłat, dyskryminacja rolników z niektórych krajów członkowskich, zwłaszcza nowych.” – mówił Wojciechowski. „Nierówność dopłat bezpośrednich po 2013 r. narusza zawarty w artykule 18 Traktatu o ustanowieniu Unii Europejskiej zakaz dyskryminacji kogokolwiek w Unii z uwagi na przynależność państwową.”

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!