Projekcja filmu dokumentalnego Anity Gargas „Anatomia Upadku”

26 marca w Parlamencie Europejskim odbyła się projekcja filmu dokumentalnego Anity Gargas pt. „Anatomia Upadku”. Wewnątrz wiadomości znajduje się relacja video z pokazu.

„Przed zbliżającą się trzecią rocznicą katastrofy smoleńskiej, rodziny ofiar wciąż pozostają z dużą ilością niewyjaśnionych pytań. Mam nadzieję, że będzie można dokładnie ustalić to, co wydarzyło się tego tragicznego dnia.” – powiedział Martin Callanan, przewodniczący Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim.

„Z każdym kolejnym organizowanym przez nas wydarzeniem dotyczącym katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem obserwujemy coraz większe zainteresowanie.” – mówił po projekcji „Anatomii Upadku” Ryszard Legutko, przewodniczący delegacji PiS w Parlamencie Europejskim. „Wszystko to, co dzieje się wokół Smoleńska, te kłamstwa, unikanie odpowiedzialności to jest monstrualny skandal, który w żadnym cywilizowanym kraju nie powinien zaistnieć, i który w żadnym cywilizowanym kraju nigdy nie zaistniał.”

W Parlamencie Europejskim miała miejsce projekcja filmu „Anatomia Upadku” Anity Gargas. Przed projekcją głos zabrali organizatorzy i twórcy filmu. Natomiast po projekcji odbyła się dyskusja z udziałem autorów filmu i przybyłych gości.

To kolejny etap walki europosłów Prawa i Sprawiedliwości o prawdę o Smoleńsku na arenie międzynarodowej. Były wysłuchania publiczne, wystawy, były i będą kolejne pokazy filmów dokumentalnych, wystąpienia i interpelacje w Parlamencie Europejskim.” – powiedział współorganizator wydarzenia Ryszard Czarnecki.

Wydarzenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczyła wypełniona sala jak również długa dyskusja między autorami filmu a uczestnikami projekcji. W projekcji wzięło udział ponad 130 osób ze wszystkich instytucji europejskich, m.in. Komisji Europejskiej, Rady Europejskiej i Parlamentu Europejskiego, oraz przedstawiciele korpusu dyplomatycznego.

Egzemplarze filmu w angielskiej wersji językowej trafią wkrótce do wszystkich posłów do Parlamentu Europejskiego, wszystkich Komisarzy, w tym do Przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Barroso, Przewodniczącego Rady Hermana van Rompuya oraz wszystkich ambasad w Brukseli.

Projekcja została organizowana przez Grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, prof. Ryszarda Legutkę i Ryszarda Czarneckiego oraz Gazetę Polską. Film został wyprodukowany przez „Gazetę Polską” i wyreżyserowany przez Anitę Gargas. Przy tworzeniu filmu współpracowali: Rafał Dzięciołowski, Andrzej Hrechorowicz, Anna Sarzyńska i Konrad Falęcki. Producentem dokumentu jest Niezależne Wydawnictwo Polskie; wydawcą jest „Gazeta Polska”.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!