Prof. Ryszard Legutko wiceprzewodniczącym EKR

Prof. Ryszard Legutko został ponownie wybrany na funkcję wiceprzewodniczącego Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim.

W dniu dzisiejszym, w Parlamencie Europejskim, odbyło się głosowanie nad wyborem nowego przewodniczącego, wiceprzewodniczących oraz współskarbników Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
 
Głosowanie jest zgodnie z rotacją stanowisk w połowie kadencji Parlamentu Europejskiego.
 
W głosowaniu tajnym nowym przewodniczącym Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów został przewodniczący brytyjskiej delegacji Martin Callanan.

Na stanowiska wiceprzewodniczących wybrano ponownie Ryszarda Legutkę, przewodniczącego Polskiej Delegacji Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim i Jana Derka Eppinka przewodniczącego Belgijskiej Delegacji Listy Dedeckera w PE, Jana Zahradila dotychczasowego przewodniczącego Grupy EKR (na stanowisko zastępcy przewodniczącego) oraz Geoffrey Van Ordena. Stanowiska współskarbników objęli Emma McClarkin oraz Hynek Fajmon.

Źródło : Biuro Prasowe EKR

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!