Prof. Ryszard Legutko o sytuacji na Białorusi

Musimy kontynuować politykę wobec Białorusi. Opozycja jest w trudnej sytuacji, ale jednocześnie pozycja Łukaszenki słabnie. Musimy pokazać solidarność z białoruską opozycją. Musimy jej pokazać, że Łukaszenka traci siłę i poczucie rzeczywistości. Metod represji nie można tolerować ani akceptować.

W następstwie dzisiejszych sankcji Rady wobec osób bezpośrednio związanych z łamaniem praw człowieka na Białorusi i represjami wobec opozycji oraz późniejszej decyzji władz białoruskich o wydaleniu ambasadorów Unii Europejskiej i Polski z kraju Wiceprzewodniczący Europejskich Konserwatystów i Reformatorów oraz Przewodniczący Polskiej Delegacji Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Legutko powiedział:

„Łukaszenka się przeliczył. Białoruskie metody straszenia europejskimi sąsiadami, nie są już skuteczne.”

„Musimy kontynuować politykę wobec Białorusi. Opozycja jest w trudnej sytuacji, ale jednocześnie pozycja Łukaszenki słabnie. Musimy pokazać solidarność z białoruską opozycją. Musimy jej pokazać, że Łukaszenka traci siłę i poczucie rzeczywistości. Metod represji nie można tolerować ani akceptować.”
„UE musi pozostać konsekwentna w swoich działaniach. Sankcje miały swój cel, który musimy kontynuować, pamiętając o tym, co chcemy osiągnąć.”

Żródło: Biuro Prasowe ECR 

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!