Prof. Ryszard Legutko o Parlamencie Europejskim : „Dyktatura większości”

– Wszystkie komisje, cała władza, są w rękach lewicowej większości, to ok. 80 proc. Parlamentu Europejskiego. To większość, która robi właściwie wszystko, co chce. Decydują nie tylko o tym, kto rządzi, ale też jak należy interpretować czy omijać prawo – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.

Parlament Europejski przyjął w czwartkowym głosowaniu rezolucję zatytułowaną „Wolność mediów i dalsze pogarszanie się praworządności w Polsce”. Przeciwko głosowali eurodeputowani PiS, za – przedstawiciele PO, SLD i Wiosny.

Dokument został przyjęty głosami 502 posłów wobec 149 głosów przeciwnych i 36 wstrzymujących się.

Prof. Ryszard Legutko komentował działanie instytucji Unii Europejskich, także w kontekście rezolucji i uchwał przyjmowanych przez Parlament Europejski. – Parlament Europejski z chęcią zmieniłby wszystkie rządy, które nie są rządami lewicowymi. PE to bardzo dziwna instytucja, która ilustruje to schorzenie polityczne, dyktaturę większości – ocenił.

– Na szczęście Parlament Europejski nie ma władzy ustawodawczej – gdyby miał, to biada nam wszystkim – ale niewątpliwie ma wielkie apetyty. W rozpoczynającej się konferencji o przyszłości Europy jednym z pomysłów jest to, by dać tej większości władzę ustawodawczą. To by oznaczało, że polski parlament powinien się rozjechać, bo nie będzie miał nic do roboty, natomiast bylibyśmy rządzeni przez ludzi, których nie wybraliśmy, a którzy reprezentują bardzo skrajną orientację lewicową. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie – stwierdził gość audycji.

Źródło : Polskie Radio 24

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!