Prof. Ryszard Legutko dla tygodnika „Do Rzeczy”

Z prof. Ryszardem Legutką, europosłem PiS rozmawia Wojciech Golonka.

Wojciech Golonka: Parlament Europejski debatuje nad rezolucją mającą ogłosić Unię Europejską „strefą wolności LGBTI Q”. To obecnie główne zmartwienie Unii?

Ryszard Legutko: Właściwie tak. Niezależnie od bieżących kryzysów, dżumy, działań Putina nic tak nie absorbuje europosłów jak kwestie LGBT, aborcji czy homomałżeństw. To są ich stałe tematy, mogą o tym mówić nieustannie, co uwydatnia jednak dość szczególny stan umysłu – monoideologię, która osiągnęła poziom fanatyzmu. Rezolucja ma z jednej strony dać upust ich ideologicznej pasji, a z drugiej urządzić seans nienawiści wobec tych wszystkich „złych”, wśród których oczywiście przoduje Polska. LGBT to jest więc obecny priorytet Unii Europejskiej, popierany przez wszystkie główne siły polityczne w europarlamencie, włączając w to tzw. konserwatystów, czyli Europejską Partię Ludową.

Cały wywiad opublikowany jest w najnowszym wydaniu tygodnika Do Rzeczy.

Źródło: DoRzeczy.pl

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!