Prof. Legutko: spora część opozycji jest uzależniona od wszystkiego co niemieckie

– Część opozycji uważa, że najlepsze co może spotkać Polskę, to oddanie zarządzania krajem pod obcy podmiot – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS.

Gość PR24 skomentował między innymi słowa posła PO, Michała Gramatyki, który w TVP Info był pytany o to, czy finansowanie „Campus Polska” przez fundację Adenauera mieści się w polskich zwyczajach politycznych i czy mu się podoba.

– Zdecydowanie wolę, żeby „Campus Polska” sponsorowała Fundacja Konrada Adenauera niż np. Polska Fundacja Narodowa – odpowiedział poseł PO.

„Polska jak protektorat”

Zdaniem Ryszarda Legutki, spora część opozycji jest uzależniona od wszystkiego co niemieckie i najchętniej chciałaby, aby Polska stała się unijnym protektoratem zarządzanym przez rząd niemiecki.

– Tak dalece znienawidzono niezależne instytucje polskie, że nie ma takiej szkody skierowanej przeciw Polsce, której część opozycji by nie zaakceptowała, jeśli tylko godziłaby ona w rząd Zjednoczonej Prawicy. Jeśli natomiast Niemcy włożą pieniądze w „Campus Polska”, będą oczekiwały czegoś w zamian – powiedział eurodeputowany PiS.

„Campus Polska”

Ruch Rafała Trzaskowskiego, na przełomie sierpnia i września zorganizuje „Campus Polska Przyszłości”, czyli tygodniowe wydarzenie na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Prezydent stolicy podkreślił, że działania podejmowane wokół „Campusu” to dla niego okazja, aby rozmawiać z młodymi Polakami w różnych częściach kraju, a jego celem jest skupienie się na problemach, które są istotne dla młodej generacji wśród których najważniejsza jest kwestia zdrowia.

Źródło : Polskie Radio 24

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!