Prof. Legutko: Parlament Europejski jest antychrześcijański

Nie milkną komentarze po wczorajszej wizycie papieża Franciszka w Strasburgu. Ojciec Święty podczas kilkugodzinnej podróży zagranicznej odwiedził Parlament Europejski i Radę Europy. Papież mówił m.in., że Europie brakuje ducha i żywotności. Franciszek poruszył też kwestię cierpień, które dotykają imigrantów spoza kontynentu.

Wystąpienie papieża Franciszka w Parlamencie Europejskim spotkało się z dobrym przyjęciem – ocenia prof. Ryszard Legutko. Europoseł PiS podkreślał jednak w Poranku WNET w Radiu Warszawa, że różne frakcje reagowały oklaskami w różnych momentach.

Papież nie mówił o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny. Prawdopodobnie z obawy przed ewentualna gwałtowna reakcja lewicy – dodaje prof. Legutko.

Prof. Legutko uważa, że przemówienie papieża pozostanie bez wpływu na prace europarlamentu, który w większości jest niechrześcijański, a nawet antychrześcijański.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!