Prof. Legutko odpowiada na zarzuty Tuska : „Mamy do czynienia z kolejną eksplozją jadu i kłamstwa”

Donald Tusk wystąpił w sobotę na kongresie programowym PO. W swoim przemówieniu lider Platformy skupił się przede wszystkim na krytyce rządu w kontekście działań wobec zaatakowanej Ukrainy. – Szef Europejskiej Partii Ludowej i były premier RP Donald Tusk ma za uszami całkiem sporo, jeśli chodzi o proputinizm – mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS prof. Ryszard Legutko

W Warszawie odbył się kongres programowy Platformy Obywatelskiej „Bezpieczna Polska”. Lider Platformy mówił m.in. o uchodźcach. Przekonywał, że „odruch solidarności Polaków wszyscy podziwiają na całym świecie”. – Świat oniemiał, jak zobaczył na co stać polski naród. Ale polski naród oniemiał, gdy zobaczył, na czym polega kompletna nieobecność i niemota polskiego rządu, jeśli chodzi o te kwestie. Mieli naprawdę ponad 100 dni od wyraźnego sygnału, że będzie inwazja i wiedzieli bardzo dokładnie, że pierwszym, bezpośrednio dotykającym Polskę efektem tej inwazji będą setki tysięcy uchodźców. I przez te 100 dni nie zrobili naprawdę nic – stwierdził Donald Tusk.

„Złodziej krzyczy łapać złodzieja”

Gość Polskiego Radia 24 podkreślił, że tak naprawdę żaden rząd nie wiedział, iż dojdzie do inwazji Rosji na Ukrainę. – Przewidywano jedyne możliwe scenariusze i daty. Dlatego to, co mówi Tusk nie ma związku ze stanem faktycznym. Mamy do czynienia z kolejną eksplozją jadu i kłamstwa. Trudno jest znaleźć człowieka, który równie wrednie mógłby się zachować w tak trudnym czasie. Tusk tak strasznie judzi i kłamie, że staje się to groteskowe – powiedział prof. Ryszard Legutko.

Europoseł PiS przypomniał, że największe cięgi wśród europejskiej opinii publicznej zbiera rząd Niemiec. – Słusznie, bo to byli najwierniejsi przyjaciele Putina. Wszyscy o tym wiedzą, być może za wyjątkiem urzędników unijnych urzędników, którzy żyją w swoim świecie. Również szef Europejskiej Partii Ludowej i były premier RP Donald Tusk ma za uszami całkiem sporo, jeśli chodzi o proputinizm . To jest taktyka, że złodziej krzyczy łapać złodzieja – tłumaczył prof. Legutko.

Audycja: „Temat dnia/Gość PR24”
Prowadzący: Tadeusz Płużański

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!