„Potworne wykolejenie i degeneracja”. Ryszard Legutko o działaniach UE wobec Polski

– Jeżeli Unia Europejska zajmuje się obalaniem rządu, to znaczy, że doszło do jakiegoś potwornego wykolejenia, potwornej degeneracji – mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS.

Na początku lutego deputowani PE pod przewodnictwem hiszpańskiego europosła Estebana Gonzaleza Ponsa (EPL) przyjeżdżają z misją obserwacyjną do Polski „w celu zbadania nielegalnej inwigilacji opozycji przy użyciu Pegasusa”, o czym poinformował w połowie stycznia szef grupy PO-PSL w PE Andrzej Halicki. Pons, wypowiadając się dla portalu Euractiv.pl w sprawie tej misji, powiedział: „Spróbujemy pomóc polskiemu społeczeństwu zmienić władze, które wydają się nie być dobre dla Polski”.

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia prof. Ryszard Legutko odnosząc się do słów europosła Ponsa, wskazał, że „powiedział on otwarcie to, co jest powszechnie wiadome”. – Czyli to, że instytucje europejskie próbują od dłuższego czasu obalić demokratycznie wybrany rząd w jednym z krajów członkowskich – zaznaczył.

„Mają takie doświadczenie”

Jak przypomniał, „Komisji Europejskiej w przeszłości udało się dwa razy wymienić rządy w krajach członkowskich”. – Raz we Włoszech i raz w Grecji, więc to doświadczenie już mają – ocenił.

– Teraz pytanie czy UE to jest taka organizacja, która powinna się zajmować obalaniem rządu – zaznaczył. – Jeżeli się tym zajmuje, to znaczy, że doszło do jakiegoś potwornego wykolejenia, potwornej degeneracji w Unii Europejskiej – podkreślił.

Jak powiedział, „atakuje się demokratycznie wybrany, w pełni legalny rząd i to środkami zupełnie poza prawnymi”. – Doszło więc, jeszcze raz powtórzę, do jakiejś gigantycznej degeneracji tego systemu instytucji jaką jest UE – podkreślił i dodał, że „z tym trzeba coś zrobić, bo przecież tak być nie może, nie tak to miało wyglądać”.

Tytuł audycji: Sygnały Dnia
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Źródło : Polskie Radio

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!