Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

"To jest niezwykła arogancja". Ryszard Legutko o publikacji redaktora naczelnego "Die Welt"

6 lipca 2020 r.
Udostępnij

- Redaktor naczelny "Die Welt" powinien usłyszeć odpowiedź. Ale nie od prezydenta Andrzeja Dudy, do którego tekst jest adresowany, ale może od dziennikarzy, intelektualistów. To zaczyna być nieznośne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Legutko, europoseł PiS, odnosząc się do komentarza redaktora naczelnego niemieckiego dziennika.

W opublikowanym w niedzielę wieczorem komentarzu redaktor naczelny "Die Welt" wyraził oburzenie wobec "propagandy prezydenta Andrzeja Dudy", kierowanej przeciw grupie WELT i wydawnictwu Axel Springer.

"Wróćmy szybko do cywilizowanego dyskursu. Chcielibyśmy z panem o tym porozmawiać, panie prezydencie Duda" - napisał. 

Odpowiedź Ryszarda Legutko

Do publikacji niemieckiego dziennika odniósł się w Programie 1 Polskiego Radia Ryszard Legutko, europoseł PiS. 

- To jest niezwykła arogancja. Spora część polityków i opinii publicznej w Niemczech ma stosunek niezwykle protekcjonalny do Polski i Polaków - ocenił. 

- Niemcy są krajem, w którym panuje monopol praktycznie jednego zestawu opinii. Tam nie ma czegoś takiego jak zróżnicowanie. Kto się różni, ten natychmiast jest piętnowany - dodał.

"Mieliśmy liczne przypadki wtrącania się niemieckich wydawców w politykę polską"

Według niego redaktor "DW" powinien usłyszeć odpowiedź. - Ale nie od prezydenta Andrzeja Dudy, do którego tekst jest adresowany, ale może od dziennikarzy, intelektualistów. To zaczyna być nieznośne -  kontynuował europoseł PiS. 

- Mieliśmy liczne przypadki wtrącania się niemieckich wydawców w politykę polską i w strukturę medialną w Polsce - podsumował Legutko.

Źródło : portal Polskie Radio