Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Ryszard Legutko: procedura samorządności w UE jest bezprawna

7 maja 2019 r.
Udostępnij
Ryszard Legutko: procedura samorządności w UE jest bezprawna

- Przykładów łamania zasad przez Unię mógłbym podać wiele, to się dzieje każdego dnia - powiedział w "Sygnałach dnia" Ryszard Legutko, poseł do Parlamentu Europejskiego.

- Parlament Europejski to instytucja rządzona przez tę samą koalicję od samego początku UE i to jest problem. Dogadują się oni nie tylko co do stanowisk, ale także na poziomie ideologicznym. W Anglii homomałżeństwa wprowadzili konserwatyści, a w Niemczech chadecy - powiedział Ryszard Legutko.

Gość radiowej Jedynki dodał, że jego zdaniem "Unia Europejska jest w złej sytuacji również wewnętrznej, ponieważ łamane są zasady systemowe". - Cała procedura samorządności jest bezprawna. Rada Europejska zaopiniowała procedurę samorządności skrajnie negatywnie. Przykładów łamania zasad przez Unię mógłbym podać wiele, to się dzieje każdego dnia - mówił europoseł.

Leszek Jażdżewski, występując na Uniwersytecie Warszawskim, w ostrych słowach skrytykował Kościół katolicki. Do wypowiedzi redaktora naczelnego "Liberté!" odniósł się europoseł PiS.

- Wystąpienie o potrzebie harmonii i jedności Donalda Tuska było poprzedzone szaleńczą mową tego pana. Trudno uwierzyć, że ci panowie się nie dogadali. Sam Tusk się od tego nie odciął, a jego towarzystwo było zachwycone wystąpieniem pana Jażdżewskiego. Wygląda to na znaną strategię Tuska, czyli brutalność przykryta frazeologią, skrajnie niepasującą do tej brutalności - stwierdził Ryszard Legutko.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.