Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Ryszard Legutko dla "Polskiego Radia"

21 listopada 2018 r.
Udostępnij
Ryszard Legutko dla

- Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii bez porozumienia byłoby klęską Unii Europejskiej - mówi w "Sygnałach dnia" szef delegacji PiS do europarlamentu

W Brukseli dziś narada unijnych ministrów z 27 krajów w sprawie Brexitu i przygotowania do zaplanowanego na niedzielę (25 listopada) szczytu, podczas którego ma zostać zatwierdzone porozumienie o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE. Poniedziałkowe, nadzwyczajne spotkanie europejskich przywódców zakończy tydzień kluczowych rozmów dotyczących warunków wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii.

- Jak wiemy, w Wielkiej Brytanii są duże sprzeciwy wobec tego porozumienia, które słyszalne są z różnych stron - mówi Ryszard Legutko. - Na razie wygląda na to, że dojdzie do tzw. twardego Brexitu, czyli nie będzie żadnego porozumienia, ale pamiętajmy, że obydwie strony są pod presją czasu i  polityczną - dodaje. 

Gość Jedynki zwraca uwagę, że "twardy Brexit" będzie oznaczał klęskę przywódców politycznych. - A niedługo mamy wybory do Parlamentu Europejskiego, a co za tym idzie do wszystkich ważnych instytucji: Komisji, Rady itd - podkreśla.