Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Prof. Ryszard Legutko: to homoseksualizm jest problemem

15 maja 2019 r.
Udostępnij
Prof. Ryszard Legutko: to homoseksualizm jest problemem

- Zaostrzenie przepisów dotyczących pedofilii jest dobre, ale atmosfera wokół tego jest niezdrowa, fałszywa. Wpisuje się ona w kampanię przeciw Kościołowi - z sugestią, że właściwie pedofilami są głównie księża. To nie jest prawda - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.

Rząd przyjął obszerną nowelizację Kodeksu karnego, która zakłada m.in. podwyższenie górnej granicy kar za pedofilię z 25 do 30 lat. Zmiany to między innymi odpowiedź na film dokumentalny Tomasza i Marka Sekielskich o przypadkach molestowania dzieci przez księży.

- Sprawy nadużyć seksualnych wśród duchownych, przypadki pedofilii są niezwykle rzadkie. Mamy po prostu do czynienia z homoseksualizmem. W tej sprawie są, powtarzane kilkukrotnie, badania episkopatu amerykańskiego i niemieckiego - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko.

Jak zaznaczył, według badań ponad 80 proc. przypadków nadużyć dotyczy chłopców w wieku 12-17 lat. - Co to jest za pedofilia? To po prostu pederastia. W żargonie nazywa się to mafią lawendową. Jeśli gdzieś jest problem w Kościele, to właśnie tutaj. Film Sekielskiego został wykorzystany w zamiarze uderzenia w prawą stronę, w Kościół. Wpisuje się to w pedofilską, antykościelną retorykę - podkreślił gość PR24.

Jego zdaniem pedofilia jest dziś słowem jednoznacznie negatywnym, homoseksualizm natomiast "jest słowem chronionym, a nawet pozytywnym". - Więc oskarżanie kogoś o homoseksualizm - nawet jak jest księdzem - jest politycznie niepoprawne - dodał Ryszard Legutko.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Michał Rachoń.

Polskie Radio 24/bartos