Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Prof. Legutko: spora część opozycji jest uzależniona od wszystkiego co niemieckie

24 maja 2021 r.
Udostępnij
Prof. Legutko: spora część opozycji jest uzależniona od wszystkiego co niemieckie

- Część opozycji uważa, że najlepsze co może spotkać Polskę, to oddanie zarządzania krajem pod obcy podmiot - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany PiS.

Gość PR24 skomentował między innymi słowa posła PO, Michała Gramatyki, który w TVP Info był pytany o to, czy finansowanie "Campus Polska" przez fundację Adenauera mieści się w polskich zwyczajach politycznych i czy mu się podoba.

- Zdecydowanie wolę, żeby "Campus Polska" sponsorowała Fundacja Konrada Adenauera niż np. Polska Fundacja Narodowa - odpowiedział poseł PO.

"Polska jak protektorat"

Zdaniem Ryszarda Legutki, spora część opozycji jest uzależniona od wszystkiego co niemieckie i najchętniej chciałaby, aby Polska stała się unijnym protektoratem zarządzanym przez rząd niemiecki.

- Tak dalece znienawidzono niezależne instytucje polskie, że nie ma takiej szkody skierowanej przeciw Polsce, której część opozycji by nie zaakceptowała, jeśli tylko godziłaby ona w rząd Zjednoczonej Prawicy. Jeśli natomiast Niemcy włożą pieniądze w "Campus Polska", będą oczekiwały czegoś w zamian - powiedział eurodeputowany PiS.

 

"Campus Polska"

Ruch Rafała Trzaskowskiego, na przełomie sierpnia i września zorganizuje "Campus Polska Przyszłości", czyli tygodniowe wydarzenie na terenie Kortowa, miasteczka akademickiego Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Prezydent stolicy podkreślił, że działania podejmowane wokół "Campusu" to dla niego okazja, aby rozmawiać z młodymi Polakami w różnych częściach kraju, a jego celem jest skupienie się na problemach, które są istotne dla młodej generacji wśród których najważniejsza jest kwestia zdrowia.

Źródło : Polskie Radio 24