Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Prof. Legutko o wystąpieniu premiera w PE : "Próba dotarcia do przekazu międzynarodowego"

16 października 2021 r.
Udostępnij
Prof. Legutko o wystąpieniu premiera w PE :

- Wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego w takim gremium, prawdopodobnie w obecności przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i reprezentanta aktualnej prezydencji, jest wydarzeniem na tyle dużym, że będzie musiało być relacjonowane. To próba dotarcia z naszymi racjami do dużej części opinii publicznej, która ma zafałszowany obraz rzeczywistości - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.

Na wtorkowej sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Strasburgu, głos zabierze premier Mateusz Morawiecki.  Szef rządu otworzy w ten sposób debatę na temat praworządności. - To wystąpienie nie zmieni nastawienia większości w PE - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS. - Ta większość jest nieczuła na jakiekolwiek racje. Oni są w amoku, wydaje im się, że powinni rządzić światem, w tym również Polską i Teksasem - ocenił polityk.

 Jak mówił gość Polskiego Radia, sensem wystąpienia premiera przez eurodeputowanymi jest dotarcie do części zachodniego społeczeństwa. - Bardzo trudno jest dotrzeć z racjami polskiego rządu i dużej części polskiego społeczeństwa do przekazu międzynarodowego. Media głównego nurtu, relacjonując sprawy polskie, przedstawiają wyłącznie racje opozycji - tłumaczył prof. Ryszard Legutko.

- Jeżeli wystąpi premier w takim gremium, prawdopodobnie w obecności przewodniczącej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen i reprezentanta aktualnej prezydencji, to jest to wydarzenie na tyle duże, że będzie musiało być relacjonowane. To próba dotarcia z naszymi racjami do przestrzeni publicznej i dużej części opinii publicznej, która ma zafałszowany obraz rzeczywistości - wskazał prof. Ryszard Legutko.

 PR24/ho