Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Konferencja europosłów PiS

6 kwietnia 2019 r.
Udostępnij
Konferencja europosłów PiS

- PO szczyci się tym, że ma wielkie wpływy w UE, ale jakie są z tego korzyści dla Polski? W naszym przekonaniu - żadne. Pytamy dziś, czy propozycje Koalicji Europejskiej to wielki wybór, jak mówi PO, czy może Wielkie Oszustwo? Czy nie jest tak, że politycy z Koalicji Europejskiej w PE nie są tylko statystami? - pytał Europoseł PiS Tomasz Poręba podczas konferencji prasowej.

Przypomniał, że politycy z PO przygotowywali rezolucje, które były przeciwko Polsce.

- Czy wielki wybór nie jest wielką migracją? Rząd PiS był przeciwny relokacji uchodźców od samego początku, a tymczasem posłowie z PO ją poparli. PO jedno mówi w Polsce, a zupełnie co innego robi w Europie - oznajmił.

Europoseł PiS Ryszard Legutko dodał, że przy głosowaniu nad Pakietem Mobilności zostały złamane wszelkie reguły, aby tylko tę szkodliwą ustawę przepchnąć.

- Stawką tych wyborów jest to, czy instytucje europejskie będą otwarte dla wszystkich, czy pozostaną zmonopolizowanie - stwierdził.

Jak podkreślił Europoseł Jacek Saryusz-Wolski, PO oczerniając nasz kraj, nie znalazła czasu i odwagi, aby przeciwstawić się rozwiązaniom, które szkodziły Polsce.

 

Źródło : pis.org.pl