Powrót do listy Następny artykuł Poprzedni artykuł

Budowa Nord Stream 2. Prof. Legutko: widać tutaj słabość instytucji europejskich

27 lutego 2021 r.
Udostępnij
Budowa Nord Stream 2. Prof. Legutko: widać tutaj słabość instytucji europejskich

- Na Niemcy i Rosję nie działają ani presja międzynarodowa, ani poważne sankcje. Widać tutaj słabość instytucji europejskich wobec państwa niemieckiego - mówił o budowie gazociągu Nord Stream 2 w Polskim Radiu 24 prof. Ryszard Legutko, europoseł PiS.

Rozmowa dotyczyła budowy niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2, która mimo licznych sankcji i krytycznych opinii, nadal jest kontynuowana. - Od początku było wiadomo, że Niemcy tak łatwo nie zrezygnują, a nowy prezydent USA raczej nie będzie tutaj bardzo konsekwentny, jeżeli chodzi o nakładane sankcje. Od samego początku Niemcy próbowali go "rozmiękczać" - zaznaczył prof. Ryszard Legutko.
Zbigniew Kuźmiuk 1200.jpg
"Wahanie się USA sygnałem dla Rosji". Kuźmiuk o kontynuacji budowy Nord Stream 2

Jego zdaniem "jest niedobrze i widać tutaj słabość instytucji europejskich wobec państwa niemieckiego i polityki niemieckiej". - Nie działają ani presja międzynarodowa, ani poważne sankcje i nic nie jest w stanie zmienić decyzji podjętej przez władze niemieckie, które twierdzą, że nie mają z tym projektem nic wspólnego, a pani Angela Merkel rzekomo "nie ma takiej władzy" - dodał.

"Pomysły z kapelusza"

Gość Polskiego Radia 24 odniósł się również do pakietu rozwiązań na czas kryzysu gospodarczego, który przedstawiła Platforma Obywatelska. - Jest to ewenement, że PO pokazała jakiś program. Ta partia rządziła przez 8 lat i nie mieli dotychczas programu. To coś bardzo szczególnego, że po tylu latach wyszli z programem - przypomniał.

- PO to partia, która systematycznie podwyższała podatki. Kiedy teraz mówi, że chce obniżyć VAT do 5% i podnieść kwotę wolną od podatku, są to hasła, które mają wprowadzić strategię "jesteśmy przeciw PiS" - ocenił. - Mamy jeden z najniższych poziomów bezrobocia w Europie i dużą liczbę procentową zaszczepionych osób. W takiej sytuacji występowanie z wariackimi pomysłami wyciągniętymi z kapelusza nie jest poważne - stwierdził rozmówca.

Źródło : Polskie Radio24/pkr