PiS w Brukseli w obronie TV Trwam

Z inicjatywy PiS jutro, 5 czerwca w godz. 9:00-13:00 pod Parlamentem Europejskim w Brukseli odbędzie się manifestacja w obronie TV Trwam oraz wolności mediów w Polsce. Przedstawiciele belgijskiej polonii, goście z Polski, Wielkiej Brytanii, Francji oraz innych krajów, spotykają się jutro na Placu Luksemburskim znajdującym się obok Parlamentu Europejskiego, aby protestować przeciwko negatywnej decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji nieprzyznającej TV Trwam miejsca na cyfrowym multipleksie, natomiast gwarantującej dostęp do niego dużo mniejszym i zupełnie nieznanym nadawcom. 

W manifestacji udział wezmą również posłowie PiS do Parlamentu Europejskiego, a także posłowie i senatorowie z Polski, m.in. Mariusz Błaszczak, Joachim Brudziński, Adam Hofman, Andrzej Jaworski, Marek Suski, Joanna Arciszewska – Mielewczyk oraz przedstawiciele opiniotwórczych mediów z Polski.

„Większość Polaków deklaruje się jako katolicy, tymczasem decyzja KRRiT pozbawia ich prawa do własnego medium. Parlament Europejski jest instytucją, która stojąc w obronie wolności słowa powinna zając stanowisko w tej sprawie i dlatego manifestacja odbędzie się w Brukseli. Zależy nam na tym, aby pokazać mobilizację w tej sprawie osób mieszkających nie tylko w Polsce, ale również w innych państwach Europy.”  – powiedział Ryszard Legutko, Przewodniczący Delegacji PiS w PE.

„W odpowiedzi na moją interpelację w sprawie TV Trwam, komisarz ds. agendy cyfrowej Neelie Kroes napisała, że państwa członkowskie muszą zapewnić skuteczne zarządzanie częstotliwościami radiowymi i przyznać prawa do korzystania z nich w oparciu o obiektywne, przejrzyste, niedyskryminujące i proporcjonalne kryteria. Decyzja KRRiT nie spełnia żadnego z nich, dlatego chcemy pokazać swój sprzeciw.”  – dodał Tomasz Poręba, Wiceprzewodniczący Delegacji PiS.

„Polski rząd nie reaguje na głosy płynące z Polski oraz uparcie ignoruje ponad 2 miliony podpisów zebranych pod petycją wyrażającą głębokie niezadowolenie z decyzji KRRiT. Być może, gdy dostrzeże sprzeciw w sercu Europy, na której opinię jest przecież tak wyczulony, zmieni zdanie.”  – powiedział poseł Ryszard Czarnecki.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!