PiS rozpoczyna wydawanie „Zeszytów politycznych”

PiS rozpoczyna wydawanie „Zeszytów Politycznych”, w których publikować będą osoby związane z partią. We wstępie do pierwszego numeru „Zeszytów” prezes Jarosław Kaczyński podkreślił, że nowe wydawnictwo powstaje „w chwili, gdy Polska zbliża się do politycznego przełomu”. Według Kaczyńskiego zadaniem nowego wydawnictwa jest „refleksja adresowana do środowiska PiS”. 

Redaktorem pisma jest poseł PiS Włodzimierz Bernacki – naukowiec z tytułem doktora hab. nauk humanistycznych. W radzie programowej znaleźli się m.in. wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński i prof. Zdzisław Krasnodębski.

Kaczyński zaznaczył we wstępie, że wydawanie „Zeszytów” rozpoczyna się w chwili, „gdy Polska zbliża się do politycznego przełomu”. „Po 23 latach od odzyskania niepodległości musimy stwierdzić, że budowa Rzeczypospolitej wolnej, sprawiedliwej, dostatniej i solidarnej nadal napotyka na przeszkody” – ocenił polityk.

Jak przekonuje, dla przezwyciężenia tych przeszkód „musimy jeszcze raz poderwać się do wysiłku na miarę 1980 roku”.

W „Zeszytach Politycznych” przybliżany ma być program polityczny PiS, a także dokonania partii. „Do wspólnej pracy zapraszamy wszystkich, którym bliskie są idee wolności i niepodległości, którzy nie wyobrażają sobie życia publicznego odartego z chrześcijańskich wartości, którzy służbę własnemu państwu i narodowej wspólnocie stawiają ponad osobiste i partykularne korzyści” – napisał Prezes PiS.

W pierwszym numerze „Zeszytów” poseł PiS Piotr Naimski pisze o niepodległości i geopolityce, a inny – Krzysztof Szczerski o „Suwerenności w Europie i suwerenności Europy”; eurodeputowany Ryszard Legutko zastanawia się „Czego bronimy w Europie?”. Z kolei socjolog Zdzisław Krasnodębski napisał o „Suwerenności z perspektywy Berlina”.

W publikacji można też znaleźć tekst Kazimierza Ujazdowskiego „Konstytucja, instytucje, podmiotowość”, Pawła Szałamachy o repolonizacji banków, Elżbiety Kruk – o wolności mediów w Polsce, na przykładzie TV Trwam.

Można także przeczytać relację z wrześniowego marszu „Obudź się Polsko” i streszczenie programu Prawa i Sprawiedliwości „Atlernatywa”.

Pierwszy numer „Zeszytów Politycznych” został zaprezentowany w czwartek w Sejmie.

źródło : www.pis.org.pl 

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!