Otwarcie wystawy poświęconej katastrofie smoleńskiej

W dniu dzisiejszym w Parlamencie Europejskim odbyło się otwarcie wystawy poświęconej katastrofie smoleńskiej. Wystawa jest organizowana przez Grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Patronat honorowy wystawy objęli brat i córka tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, Jarosław Kaczyński i Marta Kaczyńska. Pomysłodawcami wystawy są: prof. Ryszard Legutko, Tomasz Poręba i Ryszard Czarnecki. Twórcą wystawy jest Fundacja Niezależne Media.

Ekspozycja będzie się mieściła na parterze gmachu głównego Parlamentu Europejskiego, miejsce prestiżowe, w którym rok temu posłowie oddali hołd ofiarom katastrofy.

Prof. Ryszard Legutko – „Wystawa ma na celu oddania niezwykłe doświadczenie zbiorowe w okresie żałoby po Prezydencie Rzeczpospolitej Lechu Kaczyńskim i wszystkich ofiarach katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Kontrapunktem do zdjęć żałoby narodowej są fotografie pokazujące niszczenie wraku samolotu przez rosyjskie służby. Blisko pół miliona Polaków podpisało petycję domagającą się międzynarodowego śledztwa w sprawie katastrofy.”

„Chcemy przypomnieć o katastrofie smoleńskiej międzynarodowej opinii publicznej. Poza publicznym wysłuchaniem, jakie odbyło się kilka miesięcy temu, i działaniami politycznymi wpisuje się ona w nasze starania mające na celu umiędzynarodowienie tej sprawy.” – podkreśla Tomasz Poręba.

„Wystawa będzie się składać z unikalnych zdjęć w celu udokumentowania czasu żałoby narodowej w Polsce, pokazania miejsce katastrofy i cięcie wraku przez Rosjan. Na tą okazje został specjalnie przygotowany materiał filmowy, który dla członków Parlamentu na pewno będzie szokujący.” – mówi Ryszard Czarnecki.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!