Oświadczenie delegacji PiS w Parlamencie Europejskim ws. zestrzelenia cywilnego samolotu w okolicach Doniecka we wschodniej Ukrainie

Delegacja Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim wyraża najwyższe potępienie aktu bezprzykładnej agresji, jakim było zestrzelenie cywilnego samolotu w okolicach Doniecka we Wschodniej Ukrainie. Samolot został strącony na wysokości ponad 10000 m, co oznacza, że użyta została zaawansowana broń.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim składają najserdeczniejsze wyrazy współczucia rodzinom ofiar katastrofy lotu MH17. Tragedia, która wstrząsnęła światową opinią publiczną, wymaga zdecydowanej reakcji.Dlatego wzywamy społeczność międzynarodową do podjęcia natychmiastowych działań
mających na celu ustalenie sprawców i przyczyn tej tragedii.

Opowiadamy się za przeprowadzeniem międzynarodowego śledztwa przy pełnym dostępie do wraku i innych kluczowych dowodów, m.in. czarnych skrzynek. Jednocześnie apelujemy o jak najszybsze zwołanie nadzwyczajnej sesji Parlamentu Europejskiego zgodnie z art. 146 Regulaminu PE.Uważamy, że jest to wydarzenie, które w świetle długotrwałej agresji Federacji Rosyjskiej wymierzonej w państwo ukraińskie, powinno niezwłocznie znaleźć się w agendzie PE.

Przewodniczący delegacji Prawa i Sprawiedliwości
                                                                      Ryszard Legutko

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!