Odejście Lady Margaret Thatcher to wielka strata dla wszystkich tych, którym bliskie są wartości konserwatywne

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci Lady Margaret Thatcher. Ta wybitna premier pozostawiła po sobie ogromną spuściznę, o której będą pamiętać nie tylko Brytyjczycy.

Dla mieszkańców Europy Środkowo-Wschodniej pozostanie Żelazną Damą niezłomną w walce z Żelazną Kurtyną. Jej odwaga, konsekwencja i determinacja zyskały ogromny szacunek i inspirowały konserwatystów na całym świecie. Zarówno w polityce wewnętrznej, reformując gospodarkę i walcząc z irlandzkim terroryzmem, jak i w polityce zagranicznej, nie ulegając argentyńskiemu szantażowi i walcząc z komunizmem w Europie, reprezentowała etos polityki opartej o wartości, wśród których najistotniejszą zawsze była dla Niej wolność. Przez całą swoją karierę polityczną niestrudzenie walczyła o to, aby Państwo było skuteczne a jednocześnie nie krępowało inicjatywy i aktywności obywateli i stwarzało im jak najlepsze warunki do rozwijania danych im przez naturę talentów. Odejście Lady Margaret Thatcher to wielka strata dla wszystkich tych, którym bliskie są wartości konserwatywne.

Źródło : Biuro Prasowe EKR

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!