Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Obchody ustanowionego 3 lutego 2011r. Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” rozpoczęły się od ceremonii złożenia wieńców i wiązanek pod pomnikiem Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Po pomnikiem obecni byli przedstawiciele miasta, kombatanci, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, delegacje Wojska Polskiego, Policji, Służby Granicznej, Służby Więziennej, uczniowie z wrocławskich szkół i liceów oraz licznie zebrani mieszkańcy Wrocławia. Następnie w Sali Wójtowskiej wrocławskiego Ratusza odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie I Edycji Konkursu Historycznego „Żołnierze Wyklęci. Bohaterowie naszej Wolności” organizowanego przez Stowarzyszenie Odra-Niemem. Nagroda główną w konkursie jest wyjazd studyjny laureatów wraz z opiekunami do siedziby Parlamentu Europejskiego w Brukseli, ufundowany przez Prof. Ryszarda Legutkę.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!