Legutko: Lewicowa ideologia jest narzucana przez narodowe rządy i Unię Europejską; to lewica przechwyciła główny nurt

Posłowie, wspólnie z Viviane Reding, wiceprzewodniczącą Komisji i Komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa, debatowali dziś w Strasburgu nad wzrostem prawicowego ekstremizmu w Europie.

Poniżej pełna treść wystąpienia Prof. Ryszarda Legutki na sesji plenarnej:

„Prawicowy ekstremizm to fikcja. Ci, którzy o nim mówią używają dwóch trików. Pierwszy nazywam strategią Breivika. Bierze się zbrodniczy akt psychicznie niezrównoważonego samotnika i przedstawia się go jako część większej całości. Pamiętam wypowiedzi znanego Posła do Parlamentu Europejskiego, który wygłosił skandaliczne zdanie, że krytycy UE są ojcami chrzestnymi Breivika. Druga strategia oparta jest na odruchowym skojarzeniu z Adolfem Hitlerem.

Jeśli jednak coś zagraża dziś Europie, to raczej duch Lenina, niż Hitlera, gdyż to lewica przechwyciła główny nurt. Lewicowa ideologia jest narzucana przez narodowe rządy i Unię Europejską. Księża i urzędnicy państwowi są zmuszani do udzielania małżeństw homoseksualnych, wbrew ich woli i sumieniu, szpitale są zmuszane do przeprowadzenia aborcji, prorodzinne demonstracje policja brutalnie przepędza, a minister Peillon chce zastąpić chrześcijaństwo religią republikańską.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy kilkanaście kościołów zostało spalonych. Podpalonych i sprofanowanych. Proaborcyjne lesbijki dokonały fizycznej napaści na belgijskiego arcybiskupa na uniwersytecie w Brukseli. W Polsce zamordowano polityka opozycji, natomiast liderowi opozycji grożono śmiercią. Szanowani politycy stali się w tej izbie obiektem bezprzykładnych napaści. Na ulicach Warszawy niemieccy tzw. antyfaszyści pobili pokojowych demonstrantów.

Wszystkie te przykłady i wiele innych to pokaz triumfującej lewicy radykalnej w najgorszym wydaniu. Ma ona swoich potężnych sojuszników, jest po części inspirowana, a po części z zadowoleniem tolerowana. Będziemy mieli takich ekscesów znacznie więcej, gdy ruszy nowa krucjata przeciwko tak zwanemu prawemu ekstremizmowi. Apeluje do Pani, Pani komisarz: proszę szanować fakty i powstrzymać swój zelotyzm.” 

Źródło : Biuro prasowe EKR

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!