Legutko: Apeluję do Leroy Merlin o rezygnację z promowania amerykańskiego święta

Ryszard Legutko wystosował list otwarty do Christophe’a Dubusa, Dyrektora Generalnego Leroy Merlin Polska, w którym apeluje o zaprzestanie promowania Halloween na terenie sklepów tej sieci. Otwórz plik

Europoseł PiS przypomina, że Halloween nigdy nie było elementem polskiej tradycji. „Co gorsze, to zabawowe święto amerykańskie koliduje z obchodzonym w Polsce od wieków Dniem Wszystkich Świętych, gdzie od zawsze odwiedzano cmentarze, groby bliskich i wielkich rodaków. Dzień Wszystkich Świętych jest dniem skupienia, modlitwy, pamięci, refleksji nad wiecznością i obowiązku wobec zmarłych. Promując Halloween, Pana firma działa destrukcyjnie nie tylko wobec Dnia Wszystkich Świętych, ale wobec wszystkiego, co on reprezentuje, a czyniąc obiektem tej akcji dzieci prowadzi w istocie wojnę ideologiczną z polską tradycją” – pisze europoseł PiS.

Zdaniem Legutki prowadzona przez Leroy Merlin kampania upokarza również pracowników sieci. „Rozmawiałem z niektórymi z nich i powiedzieli mi, że czują się źle, gdy muszą zachęcać cudze dzieci do zachowań, których nie chcieliby widzieć u dzieci własnych” – mówi Legutko.

Europoseł PiS liczy na odpowiednią reakcję ze strony Dyrektora Generalnego Leroy Merlin. „Rzesza ludzi zirytowanych agresywną promocją Halloween rośnie i należy się liczyć, że w kolejnym roku zostanie zorganizowana akcja masowego bojkotu sieci sklepów nie liczących się z polską wrażliwością” – tłumaczy Legutko i deklaruje swoje poparcie dla tego typu protestów.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!