Ku wolności z Janem Pawłem II – wystawa w Parlamencie Europejskim

Z inicjatywy Ryszarda Legutki w Parlamencie Europejskim w Brukseli odbyła się wystawa zdjęć pt. „Ku wolności z Janem Pawłem II” autorstwa Stanisława Markowskiego.

Wystawa została zorganizowana w związku ze zbliżającą się 36. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na następcę św. Piotra. „Pontyfikat św. Jana Pawła II był nie tylko wielkim wydarzeniem w historii Kościoła Katolickiego, ale także w historii Polski i świata” – mówił podczas otwarcia wystawy Ryszard Legutko, przewodniczący delegacji PiS w PE. „Myślę, że nikt z nas nie ma wątpliwości, iż totalitaryzmy były największym złem XX wieku. To właśnie św. Jan Paweł II był człowiekiem, który potrafił się im przeciwstawić i to nie tylko w wymiarze politycznym – ze swoim przesłaniem trafiał przede wszystkim do serc i umysłów ludzi na całym świecie” – powiedział Ryszard Legutko.

Stanisław Markowski podkreślał, że Ojciec Święty Jan Paweł II był i zawsze będzie dla niego autorytetem. „Człowiek potrzebuje przewodnika – tu na ziemi i między niebem a ziemią. Św. Jan Paweł II zawsze był i pozostanie moim przewodnikiem. To przewodnictwo jest dziś bardzo potrzebne nam wszystkim, biorąc pod uwagę sytuację polityczną, w której się znajdujemy” – powiedział artysta.

Wystawa obejmuje 41 zdjęć ilustrujących wydarzenia z pontyfikatu św. Jana Pawła II.

Galeria zdjęć

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!