Konwencja PiS w Krakowie

W Hali Cracovii w Krakowie odbyła się konwencja regionalna PiS z udziałem Prezesa PiS Pana Jarosława Kaczyńskiego, Premiera RP Pana Mateusza Morawieckiego oraz Prof. Ryszarda Legutki i wszystkich kandydatów Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego w okręgu Małopolsko-Świętokrzyskim.

Wystąpienie Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego :

Bez mojej śp. brata by nas tutaj nie było. Bez niego nie moglibyśmy złożyć społeczeństwu pewnej propozycji, która odnosi cię do kształtu Europy, Unii Europejskiej.

Jakie Europy chcemy? Takiej, w której Polska nie będzie wykonywała niczyich poleceń, nie będzie niczyim klientem, będzie państwem samodzielnym.

My nie chcemy Europy ideologicznej, która np. będzie narzucała nam sposób wychowywania dzieci. Nie chcemy seksualizacji dzieci od przedszkola, nie chcemy w szkołach pań, które mówią, że pornografia dobrze służy uczniom. Nie chcemy tego, o czym mówił pan Grupiński, do czego się publicznie nie chce przyznawać. Nie chcemy takiej Europy.

Ten eksperyment, którym jest euro przyniósł korzyści głównie Niemcom, ale wielu państwom przyniósł klęskę. Kwestią polskiej racji stanu jest bezpieczeństwa naszej gospodarki, by w Polsce była jeszcze przez wiele lat złotówka, póki nie zrównamy się z Niemcami, jeśli chodzi o poziom rozwoju.

chcemy Europy równości,w tym równych dopłat dla rolników, w tym równej jakości towarów dla polskich konsumentów.

Chcemy Polski i Europy bezpiecznej, bez rządów szariatu w różnych jej częściach, gdzie będziemy gospdoarzami w naszej ojczyźnie. Trzeba pomagać i my pomagamy. Być może trzeba będzie pomagać więcej, ale tam, nie tutaj.

Chcemy Europy wolności, także w internecie. Żadnych ACTA2! Ta wolność jest zniesiona w wielu państwach UE. Bywa, ze interweniuje prawo karne. Ale mamy radykalne ograniczenie wolności na uczelniach, w różnych sferach życia. Tego w Polsce być nie może. Tego nie można narzucać. My byliśmy zawsze krajem wolności i tak zostanie. Nawet jeśli będziemy wyspą wolności.

Chcemy, żeby to była Europa tych wartości, na których została ufundowana, na wartościach wyrastających z tego, co stworzyło Europę – chrześcijaństwo, prawo rzymskie, filozofia grecka.

My tego odmarszu nie chcemy. Chcemy Europy opartej o te wartości. Tu mam obowiązek – nie jako prezes partii, ale jako Polak- zwrócić się do tych wszystkich, którzy wierzyli, że różne formacje te wartości wyznają. Ja mówiłem o deklaracji PO sprzed 16 lat, z 2003 roku. Ona po prostu była pełna deklaracji wierności tym wartościom, które dziś są przez nich deptane. Podobnie można mówić o PSL. On tez lubi odwoływać się do Kościoła. Zwracam się nie do działaczy. Zwracam się do wyborców. Zastanówcie się. Nawet jeśli nigdy nas nie popieraliście, zastanówcie się, czy nasza oferta nie jest dla Polski i europy lepsza.

My obok wizji Europy, reprezentujemy także inne wartości programowe. Jest nasz wielki program społeczny, ale także pełna determinacja, jeśli chodzi o odparcie ataków na Polskę, na polską historię i polski majątek narodowy. Są tacy, którzy mówią o uchwaleniu ustawy. Przecież ustawę można zmienić w jeden dzień. Jest jedna gwarancja tego, że Polska nie będzie płaciła za niemieckie zbrodnie z II wojny światowej. Tą gwarancją jest rząd Prawa i Sprawiedliwości.

to jest nasze stalowe, granitowe przekonanie. Nasza władza nie dopuści do takiej niesprawiedliwości, do takiego kłamstwa.

Jest w Polsce tragiczna sprawa niepełnosprawnych. Mamy nowe propozycje. Mamy kolejny plus do naszej piątki!

Mamy także jeszcze jeden potężny atut. To są nasze kandydatki i kandydaci! Na czele listy stoi pani premier Beata Szydło. Zrobiła dla Polski, także dla naszej formacji, bardzo dużo jako premier i wicepremier. Jak potrafiła walczyć w PE to wszyscy widzieli – jak lwica. Broniła naszej godności. Tak, zdobyła tam szacunek a to niezwykle ważne. Dlatego mam obowiązek to powtórzyć – macie tutaj świetnego lidera. Nie jestem tak poprawny, by mówić liderkę. Na drugim miejscu jest człowiek z ogromnym intelektem – nasz przywódca w naszej delegacji – prof. Ryszard Legutko. To człowiek ogromnych kompetencji, człowiek pracujący nad rozszerzeniem naszej grupy, by odgrywała w PE znaczącą rolę. Liczymy, że PE się zmieni, że będzie inny. Mamy tu drugiego znakomitego lidera. Liczymy na więcej miejsc. Mamy ludzi ogromnej energii! To są ludzie, których nie będziemy się wstydzić, którzy wniosą wiele energii, kompetencji i dobrze rozumianego patriotyzmu. Trzeba i warto głosować na PiS. Jesteśmy gwarantem dobrego i sprawiedliwego rozwoju naszej ojczyzny. Dlatego zwyciężymy!

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!