Konferencja o dyskryminacji chrześcijan w Europie

Z inicjatywy konserwatystów (EKR) i chadeków (EPP) 2 października w Parlamencie Europejskim odbędzie się konferencja o dyskryminacji chrześcijan w Europie. Eksperci i politycy z UE będą mówili o ograniczeniach stosowania klauzuli sumienia, wolności wypowiedzi, wolności religijnej i eliminacji krzyża z miejsc publicznych.

„Coraz więcej chrześcijan w Europie czuje się dyskryminowana. Podważa się obecność krzyża i samego chrześcijaństwa w sferze publicznej. W niektórych krajach ochrona praw mniejszości seksualnych kończy się ograniczaniem krytyki i wolności wypowiedzi. W końcu podważane jest prawo katolików do sprzeciwu sumienia, szczególnie w obszarze zawodów medycznych.” – mówi poseł PiS do PE Konrad Szymański, współorganizator Konferencji o dyskryminacji chrześcijan w Europie.

Podczas konferencji, która rozpocznie się o godz. 9.30 w sali JAN 6Q2 przemawiać będą: Dr Gregor Puppinck z Francji (European Center for Law and Justice, Strasburg), Dr Martin Kugler z Austrii (Observatory on Intolerance and Discrimination against Christians in Europe), John Deighan z Wielkiej Brytanii (Konferencja Biskupów Szkocji), Daniel Lipsic ze Słowacji (Starszy Radca Prawny dla Alliance Defending Freedom, Poseł do Parlamentu Słowacji), a także Francisco Javier Borrego Borrego z Hiszpanii (były sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka), Prof. Rocco Buttiglione z Włoch (Wice-przewodniczący Izby Deputowanych Parlamentu Włoch) oraz ks. Florian Kolfhaus (Sekretariat Stanu Stolicy Apostolskiej, Watykan)

Podczas pierwszej sesji będziemy mieli możliwość zapoznania się z treścią raportów na temat sytuacji chrześcijan w Europie. W czasie drugiej sesji będziemy mogli wysłuchać kilku świadków oraz przeanalizować zachodzące zmiany i najnowsze wyzwania.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!