Jezuici odwołali konferencję prof. Legutko – jej temat: „Gender – jak się przed tym bronić?”

Fundacja Ignatianum postanowiła odstąpić od umowy wynajmu sali w gmachu Auli Głównej Akademii Ignatianum na organizowaną przez prof. Ryszarda Legutko konferencję poświęconą zagrożeniom związanym z ideologią gender.

Konferencję: „Gender – jak się przed tym bronić?”, miała się odbyć 27 marca o godzinie 16.30 w Auli Głównej Akademii Ignatianum w Krakowie.

– Tę prawdę trzeba powtarzać nieustannie: chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie, a liczba 100 000 zabitych rocznie, choć szokująca, nie jest powszechnie znana, a jeśli znana, to się ją ignoruje. Ale chrześcijanie są także przedmiotem agresji w świecie zachodnim, choć tutaj, zamiast fizycznej agresji stosuje się pogardę i brak reakcji na świadome niszczenie chrześcijańskich wartości, pochwałę dla przejawów niszczenia tradycji chrześcijańskiej kontynentu. Tę pogardę i świadome dążenie do zniszczenia tradycji chrześcijańskich wartości wyraża obecnie najpełniej ideologia gender, usilnie promowana przez instytucje europejskie. Promocja ta spotyka się niestety znad wyraz życzliwą akceptacją wyrażaną przez polityków rządzącej koalicji PO – PSL – czytamy w zapowiedzi konferencji na oficjalnej stronie internetowej prof. Ryszarda Legutko.

Jak ustalił portal niezalezna.pl, konferencja nie odbędzie się jednak w Akademii Ignatianum, ponieważ zarządzająca budynkiem Fundacja Ignatianum postanowiła odstąpić od umowy wynajmu sali. Oficjalnym powodem, jest usterka zagrażająca zdrowiu i życiu.

– Odstąpienie od umowy jest skutkiem usterki technicznej zagrażającej zdrowiu i życiu osób przebywających w sali będącej przedmiotem najmu, co czyni niemożliwym wykonanie zawartej umowy. Tym samym wobec faktycznej niemożliwości szybkiego usunięcia usterki, Wynajmujący zmuszony jest odstąpić od zawartej umowy – czytamy w komunikacie Fundacji Ignatianum.

Wskazując na bagatelizowanie zagrożeń związanych z promowaniem ideologii gender prof. Legutko zwracał uwagę, że największe możliwości obrony daje działalność społeczna i informowanie społeczeństwa o tym, czym jest gender.

– Dopóki jednak mamy taki rząd jaki mamy, dopóty zdani jesteśmy tylko na siebie. Naszą jedyną siłą jest działalność społeczna poza państwowymi instytucjami, działalność oddolna, w pełni obywatelska, która wymaga optymalnej koordynacji. Koordynacja działań licznych organizacji antygenderowych, zebranie ich głosu w jeden mocny głos sprzeciwu jest głównym celem konferencji naukowej, którą organizuję – tłumaczy prof. Legutko.

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!