Jak Zachód zachowa się w kwestii Ukrainy? Prof. Legutko: Słyszymy, że Rosja musi wyjść z twarzą, czyli musi coś zyskać

Jak Zachód zachowa się w stosunku do Ukrainy? Prof. Ryszard Legutko odniósł się do kwestii stosunku największych europejskich graczy do rosyjskiej inwazji.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że jesteśmy w momencie, w którym największe państwa europejskie zaczynają myśleć o swoich interesach.

Entuzjastyczne poparcie dla Ukrainy i deklaracje podjęcia wszelkich kroków, z czasem zaczęły się kruszyć, bo wchodzą tu interesy. Pamiętajmy, że Rosja to ten trwały punkt w polityce europejskich dla najważniejszych krajów Europy zachodniej – dla Niemiec, Francji i Włoch. Rosja zawsze to, co chciała, to zdobywała i było to przyklepane. Zajęcie Krymu było przyklepane

– powiedział.

Prof. Legutko twierdzi też, że państwa Zachodu mogą chcieć dążyć do takiego zakończenia wojny, by Rosja też miała z tego korzyść.

Słyszymy, że Rosja musi wyjść z twarzą z tego konfliktu, czyli musi coś zyskać na tej inwazji. A co może zyskać? Nie dobre słowo, ale fragment terytorium ukraińskiego.

Źródło : TVP Info

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!