IV Kongres Prawa i Sprawiedliwości

W sobotę w hali Arena Ursynów w Warszawie odbędzie się 2. posiedzenie IV Kongresu Prawa i Sprawiedliwości.

Podczas kongresu delegatom zostanie zaprezentowany nowy program PiS. Jego priorytetami programu będą: gospodarka, polityka prorodzinna i walka z bezrobociem. PiS przedstawi m.in. postulat ponownego uprzemysłowienia kraju.

Dokument będzie miał otwartą formułę, aby można było wprowadzać w nim zmiany, np. w zależności od sytuacji gospodarczej. Program był konsultowany z ekspertami.

„To jest program bardzo ambitny, rzeczywistego pchnięcia Polski do przodu w ciągu następnych lat. Będzie to z całą pewnością program otwarty. Bardzo poważnym elementem tego programu będzie polityka prorodzinna” – tak na jednej z ostatnich konferencji prasowych opisywał program Jarosław Kaczyński.

„Chcemy, żeby był to program, który da szanse rozwoju Polski, spowoduje, że nasz kraj w szybkim tempie zrówna się z najsilniejszymi i uniknie recesji gospodarczej, pułapki średniego dochodu” – powiedziała PAP wiceprezes PiS Beata Szydło. Według Wiceprezes PiS najważniejsze kwestie, zawarte w programie, dotyczące gospodarki to: praca, „uruchomienie niewykorzystanych potencjałów różnych regionów Polski”, wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorstw, uprzemysłowienie kraju.

„Najważniejsze w programie będą sprawy gospodarcze. Chcemy pokazać, że jest możliwy rozwój przy dobrym lokowaniu środków europejskich i odpowiednim wykorzystaniu już istniejących zasobów, chociażby w sektorze bankowym. Stawiamy też na reformę sytemu podatkowego” – dodała.

Również Joachim Brudziński podkreśla, że w programie PiS wskaże na konieczność ponownego uprzemysłowienia Polski. „Nie będzie więcej miejsc pracy, jeżeli nie będzie zakładów pracy, większej roli państwa w stymulowaniu gospodarki” – zaznaczył w rozmowie z PAP.

Jeżeli chodzi o sprawy społeczne, w dokumencie najważniejsze są, według Beaty Szydło, trzy kwestie: wsparcie dla rodzin, zdrowie i edukacja.

Jak podkreślił Joachim Brudziński, „olbrzymie znaczenie ma walka z gwałtowną depopulacją”. „Nie bez znaczenia jest tu liczba rodzin wielodzietnych żyjących na skraju ubóstwa. Chcemy to zmienić” – dodał.

Polityk PiS zapowiedział, że w programie i na kongresie pojawi się „mocny głos dotyczący polskiej wsi”. PiS w dokumencie przedstawi m.in. pomysł na to, jak nie dopuścić do wyprzedaży polskiej ziemi obcokrajowcom. (…)

Podziel się swoją opinią

Zapisz się do newslettera

Dołącz do naszej społeczności, aby być jednym z pierwszych informowanych o moich inicjatywach, projektach i działaniach w Parlamencie Europejskim - zapisz się teraz do newslettera!